Překladatelský tým Salamander - サンショウウオ vás vítá na tomto blogu.
Překládáme anime a mangu.

Blog v REKONSTRUKCI!! - STÁLE


zapiš se taky!...^^

O anime

12. září 2010 v 11:19 | Metirez Isabella Petra Cullen |  Naruto Recenze
click na cč...

Manga a Anime
Naruto je anime a manga kterou vytvořil Masashi Kishimoto, točí se kolem hyperaktivního, hlasitého a mladého ninjy, který jen touží po trošce uznání a má také velký sen - stát se Hokagem. První díl mangy byl vydán ve 43. díle časopisu Shonnen Jump v listopadu 1999.
První epizoda anime seriálu (který je dělán podle mangy) běžel poprvé v televizi v Japonsku 3. října 2002. Dva roky potom už anime dohnalo mangu a začalo "fillerové peklo", kde nebyl původní příběh. Fillery běžely asi dva roky, než se anime vrátilo k oficiálnímu příběhu. Naruto se stal nesmírně populární až když ho začali vysílat v USA a zanedlouho potom v dalších zemích. Nyní je Naruto licencován ve více než 18-ti zemích světa. Dnes byla 1. série vysílána i na české televizní stanici Jetix.
 
Příběh
Naruto je velmi oblíbená manga i anime. Čím to je? Hned na začátku se ocitneme v místě války, kde Čtvrtý Hokage(=nejsilnější ninja ve vesnici) zapečetí Devítiocasého démona do malého dítěte-Naruta. Čtvrtý Hokage ale umírá. Potom se přesuneme do budoucnosti, do doby, kdy je Narutovi již 12 let a je z něj hyperaktivní a hlasité dítě, který nemá rodiče a tak touží po uznání. Zatím studuje na ninja akademii, ale je nejhorší ve třídě. I přesto ale věří, že se jednoho dne stane Hokagem. Nakonec udělá zkoušky a je z něj pravý ninja. Dostane se do tříčleného týmu, kde je s hezkou (někdy otravnou) dívkou Sakurou, která se narutovi líbí. Ona má ale očividně zájem o třetího člena týmu - Sasukeho, který je jediný, kdo přežil vyvraždění klanu Uchiha. Sasuke byl na akademii nejlepší ve třídě a je velmi populární. On si ale popularity moc nevšmá, je velmi uzavřený a jediné po čem touží je pomstít smrt svých rodičů a zabít jejich vraha, jímž je jeho bratr. Tento tým vede Kakashi Hatake, který je tak trochu tajemná postava. Naruto se postupně stává v Konoze oblíbený i mezi ostatními týmy a dodává jim svůj optimismus. Celé anime je ve zkratce o přátelství, víře a každá postava má svou smutnou minulost a je velmi zajímavá. Například příběh postavy, kterou její silný klan neuznává, nebo postava, kterou nikdy nikdo v životě neuznal a neměl jí rád, dokonce její vlastní otec i strýc se ji pokusili zabít. Tak se rodí psychicky labilnější vrazi... Oblíbíte si skoro každého.
Během Naruta sledujete, jak se Naruto stává silnějším a silnějším a v neposlední řadě i chytřejším. Sledujeme i to, jak se mění ostatní postavy. V Narutovi najdete skvělé boje, hodně se zasmějete, ale i si pobrečíte nad smutným osudem některých postav. Naruta navíc podbarvuje skvělá hudba Toshira Masudy a Openingy a Endingy jsou většinou taky vyelmi povedené.
Pokud se Narutovi dá něco vytýkat, tak je to nesmyslnost (no, ale kde není, že ano?). Třeba když na někoho spadne kámen a zničí mu půlku těla, v normálním životě by byl člověk by byl už mrtvý, ale v Narutovi může ještě nějakou dobu komunikovat. Pokud se díváte na anime, doporučuju přeskočit epizody 136-220, protože tyto epizody jsou fillery, což jsou epizody, kde je sice Naruto, ale nejdou podle mangy, vlastně jsou tu jen pro komerci a aby zatím stihnula manga anime utéct. Ve fillerech se nic důležitého neděje, jsou vyplněny nejrůznějšmi misemi, jejich pointa je stále se opakující klišé a postavy které byly vymyšleny k fillerům vypadají v podstatě všechny stejně.

Toto anime se mi hodně zalíbilo DOPORUČUJI!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

__flashReplacement__
ANIMETYM