Překladatelský tým Salamander - サンショウウオ vás vítá na tomto blogu.
Překládáme anime a mangu.

Blog v REKONSTRUKCI!! - STÁLE


zapiš se taky!...^^

Kekkai Genkai

12. září 2010 v 13:21 | Tara Akera Yoshi |  Naruto Ostatní
click na cč...

Byakugan (Bílé oko, zlé oko)
Klan: Hyuuga
Země: Ohnivá země; Konoha
Popis: Byakugan, tedy bílé oko, je zvláštní oko, které má každý člen klanu Hyuuga. Byakugan je pravděpodobně příbuzný Sharinganu (viz níže). Klan Uchiha a Hyuuga byl prý kdysi jeden, než se klan rozdělil. Byakugan je ale schopnější než obyčejný Sharingan. Členové klanu obvykle používají Taijutsu a Byakugan jim dává schopnost vidět všech 360 stupňů. Ale Byakugan má také jeden slepý bod: na zádech. Když je Byakugan aktivován, vidí jakýkoliv pohyb v délce 50 stop, proto je těžké bojovat proti někomu z klanu Hyuuga. Když se používá chakra, je možné vidět přes pevné materiály a je schopen vidět na velikou vzdálenost. Dává taky Hyuugovi schopnost vidět oběhový systém Chakry. Vidí také Chakrové body (Tanketsu), které můžou zavřít pomocí Jukenu (vznešená pěsti).
 
Ovládnutí vody a ledu
Klan: neznámý klan, ze kterého pocházel Haku
Země: Vodní země; Srytá mlžná vesnice
Popis: O tomto klanu není moc známo, jediný nám známý člen byl Haku. Klan byl totiž celý vyvražděn, protože byla jejich Kekkai Genkai sváděna na důvod války. Členové klanu jsou schopni manipulovat s vodou a ledem. U Haka jsme viděli schopnost Démonická ledová zrcadla, což byla zeď z ledových zrcadel, ve které byl uvězněn nepřítel. Jejich Kekkai Genkai jim dovoluje cestovat mezi zrcadli rychlostí světla, což zmate nepřítele.
 
Sharingan (Kopírovací oko)
Klan: Uchiha
Země: Ohnivá země; Konoha
Popis: Nejznámnější schopnost Sharinganu je schopnost kopírovat nepřítelovy techniky, ať jde o Taijutsu, Genjutsu nebo Ninjutsu. Další schopnosti jsou hypnotizace, ale také vidí skrz Genjutsu. Narozdíl od Byakuganu se Sharingan neobjeví hned po narození. Obvykle se objevuje až v prcní těžké situaci a zachrání život Uchihy. Sharingan se objevuje postupně - jedna tečka začíná, dvě je střední a tři tečky se objevují až u velmi schopných uživatelů. Sharingan se dá také transplantovat, takže jej nemusí mít jen člen Uchiha klanu (transplantován byl třeba u Kakashiho). Existuje také zvláštní forma Sharinganu: Mongekyou (kaleidoskopický) Sharingan, který je ještě lepší než Byakugan. Aby někdo získal MS (Mongekyou Sharingan) musí ale obětovat nějakou oběť - musí zabít nejlepšího přítele. MS umí aktivovat Itachi, Kakashi, neznámý Uchiha a pravděpodobně ho jednou bude moci získat i Sasuke.
 
Shikotsumyaku
Klan: Kaguya
Země: Zvuková země; Skrytá Zvuková
Popis: Klan Kaguya byl zodpovědný za válku proti Skryté Mlžně vesnici a i přes jejich Kekkai Genkai válku prohráli. Známe pouze jednoho člena tohot klanu - Kimmimara. Klan má schopnost ovládat své kosti a měnit jejich hustotu a tvar. Kosti si můžou kdykoli vytahovat z těla a používat je jako zbraň. Jsou také schopni kosti "vystřelovat" za sebou jako kulomet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

__flashReplacement__
ANIMETYM